Witamy w FX Community:Zaloguj się Rejestracja
Nie można wyświetlić listy użytkowników
użytkownik nieodnaleziony lub offline
Usługi KryptowalutZakres RynkówOvernight PolicyTrading FeesWymagania dot. depozytu zabezpieczającegoTrading platformsOpen LIVE ACCOUNTOpen DEMO ACCOUNT
 

Usługi Kryptowalut

Dukascopy zapewnia lewarowany handel kontraktami CFD na ruchy cen kryptowalut, jego pochodnych lub szacunków wartości.

W przeciwieństwie do tradycyjnego zakupu kryptowalut, transakcje kryptowalutowe CFD umożliwiają operacje bez posiadania cyfrowego portfela. Nie ma potrzeby posiadania własnych monet kryptowalutowych, co eliminuje ryzyko cybernetyczne.

Ze względu na dźwignię dostępną na rachunkach transakcyjnych, klient może utrzymywać większą ekspozycje na kontraktach CFD na kryptowaluty niż wartość depozytu na rachunku handlowym.

Podobnie jak w przypadku innych CFD i instrumentów walutowych, pozycje na kontraktach CFD na kryptowaluty mogą być krótkie lub długie, czyli klient może skorzystać na ruchach ceny w górę i w dół. 

Należy pamiętać, że otwarta pozycja CFD nie oznacza, że klient jest właścicielem aktywów bazowych, a cena CFD na kryptowaluty różni się w zależności od różnych giełd kryptowalut. Chociaż cena kontraktu CFD zwykle odzwierciedla cenę instrumentu bazowego, nie jest to regułą.

CHARAKTERYSTYKA HANDLU NA CFD NA KRYPTOWALUTY
 
  • HANDEL ZARÓWNO NA WZROSTY JAK I SPADKI NA RYNKU – Tak samo jak w przypadku handlu na Forex, handel na CFD pozwala Państwu na kupno (otwarcie długiej pozycji), jeżeli wierzycie Państwo, że ceny na rynku wzrosną lub na sprzedaż (otwarcie krótkiej pozycji), jeżeli wierzycie Państwo, że ceny spadną.
  • EFEKTYWNE UŻYCIE SWOJEGO KAPITAŁU PRZY UŻYCIU WYSOKIEJ DŹWIGNI – Handel na CFD odbywa się przy wykorzystaniu dźwigni finansowej, co oznacza, iż zamiast wpłacać całą wartość swojego handlu, potrzebujecie Państwo jedynie małego depozytu zabezpieczającego.
  • MOŻLIWOŚĆ HEDGOWANIA – Jeżeli przewidujecie Państwo, iż wasz istniejący portfel towarów lub akcji może w krótkim terminie stracić na wartości, możecie Państwo wykorzystać CFD do pokrycia tych strat poprzez krótką sprzedaż.
  • BEZPIECZEŃSTWO HANDLU – Nie ma potrzeby przechowywania kryptowaluty na cyfrowym portfelu. Środki klientów są chronione w wysokości 100 000 CHF dla klientów Dukascopy Bank oraz w wysokości 20 000 EUR dla klientów Dukascopy Europe.
Attention: Instrument bazowy — kryptowaluty — może być bardzo zmienny.