Company overview

Dukascopy Europe IBS AS jest firmą inwestycyjną zarejestrowaną na terenie Unii Europejskiej, w której 100% udziałów posiada szwajcarski bank Dukascopy Bank SA.

Zgodnie z umową White Label z Dukascopy Banks SA, Dukascopy Europe oferuje swoim klientom dostęp do Swiss Foreign Exchange Marketplace on tych samych warunkach, jakie są dostępne dla klientów Dukascopy Bank.

Licencja Unii Europejskiej pozwala Dukascopy Europe na bycie uprawnionym kontrahentem zarówno dla klientów prywatnych jak i instytucjonalnych we wszystkich 28 krajach UE.

Usługi maklerskie

Dukascopy Europe oferuje dostęp do Swiss Foreign Exchange Marketplace. Rynek ten udostępnia bankom, funduszom hedgingowym, innym instytucjom oraz profesjonalnym traderom największą pulę płynności typu ECN dla handlu walutami na rynku spot.

Łącząc dostęp do Swiss Foreign Exchange Marketplace z zaawansowaną platformą transakcyjną i stabilnymi usługami finansowanymi opartymi o współpracę z bankami, Dukascopy Europe i SWFX - Swiss FX Marketplace ustalają światowe standardy handlu ECN Forex.

SWFX - Swiss Foreign Exchange Marketplace

Swiss Foreign Exchange Marketplace (SWFX) jest rozwiązaniem technologicznym opartym o scentralizowany – zdecentralizowany model rynku. Jego pomyślne uruchomienie jest rezultatem ścisłej współpracy z wybranymi bankami, instytucjami, rynkami handlu walutowego oraz dostawcami rozwiązań technologicznych.

SWFX Marketplace umożliwia uczestnikom rynku handel w scentralizowanym – zdecentralizowanym środowisku. Przy takiej wymianie zarówno strona kupująca jak i sprzedająca traktowane są na równych zasadach.

SWFX Swiss FX Marketplace jest rozwiązaniem technologicznym i zastrzeżonym znakiem towarowym należącym do Dukascopy Bank.

Platforma transakcyjna Dukascopy Europe oferuje szereg narzędzi do zarządzania ryzykiem i kontroli realizacji zleceń. Klienci mogą handlować milionami dolarów poprzez jedno kliknięcie w bezpiecznym środowisku transakcyjnym. W razie konieczności handlu przez telefon, zespół wsparcia handlu Live jest dostępny w dni handlu przez całą dobę.

Historia Grupy Dukascopy

1998 Dukascopy Trading Technologies Corp. 

Projekt Dukascopy został zainicjowany w 1998 roku przez grupę fizyków pod kierownictwem Dr. Andre Duka. Ich zadaniem było zbadanie, opracowanie i wdrożenie poprzez nowoczesne techniki matematyczne i ekonofizyczne złożonego systemu finansowego.

1999 Platforma handlowa Dukascopy  

Dukascopy rozpoczyna rozwój swojej platformy handlowej.

2004 Dukascopy – Swiss Brokerage House 

Dukascopy zostało utworzone w 2004 roku. Jego misją było dostarczanie społeczności finansowej swoich zaawansowanych technologicznie rozwiązań.

2006 Dukascopy – SWFX - Swiss FX Marketplace 

Dukascopy uruchomiło SWFX Swiss FX Marketplace.

2008 Przygotowania do aplikacji o licencję bankową

Dukascopy rozpoczyna działania niezbędne do spełnienia szwajcarskich wymogów bankowych, aby móc zaaplikować o szwajcarską licencję bankową.

2009 Aplikacja o licencję bankową

Dukascopy składa aplikację o licencję bankową do FINMA.

2010 Dukascopy Bank SA

Dukascopy zostało upoważnione przez szwajcarskiego regulatora rynków finansowych FINMA do prowadzenia działalności bankowej.

2011 Dukascopy Europe - nowy członek Grupy Dukascopy

W maju 2011 roku Dukascopy Bank SA sfinalizował zakup firmy inwestycyjnej zarejestrowanej na terenie UE. Firma ta nazywa się teraz Dukascopy Europe i stała się nowym członkiem Szwajcarskiej Grupy Bankowej Dukascopy.