CFD pozice na akciové indexy mohou být předmětem úpravy související s výplatou dividend. Úprava týkající se dividendy se použije v případě, že obchodník drží pozici až do doby vyrovnání (settlement) v den, kdy se vyplácejí dividendy.

U dlouhých pozic, úprava dividend je vyplácená ve formě navýšení účetu klienta, v případě krátkých pozic je úprava dividend znížená z účtu klienta.

V případě výplaty dividendy akciových CFD (mimo US zásob), ekonomický efekt korporátní akce pro držitele CFD se obecně projeví jako kdyby drželi podkladový cenný papír. Dividends are booked on the ex-date and payed on the pay-date. For long positions on share CFDs dividend amount is reduced by the withholding tax rate.

Všechny pozice v amerických akciových CFD budou uzavřeny před ex-datem dividendy v 19:00 GMT a otevření nových pozic bude omezeno až do dalšího otevření trhu. Pokud z nějakého důvodu nebudou pozice uzavřeny / nové pozice budou otevřeny, Dukascopy Bank si vyhrazuje právo opravit tuto chybu a podle toho upravit příslušné pozice.

Kalendář dividend zobrazuje dividendy, které jsou vypláceny po příslušném datu výplaty dividendy. Hodnoty v kalendáři vyhlášeny týden před dnem výplaty dividend představují očekávané hodnoty, a proto se může stát, že se budou lišit od konečné hodnoty dividendy.