ВСТУП
Сьогодні поговоримо про один із конкурсів Dukascopy, а саме про фундаментальний аналіз: узагальнемо, які саме індикатори впливають на коливання валютного курсу та на що варто звертати увагу.


Існує два основних метода аналізу валютного ринку, це фундаментальний та технічний аналіз.

Фундаментальний аналіз — це підхід до аналізу фінансових ринків на основі вивчення фінансово-економічної інформації, яка, імовірно, робить вплив на динаміку активу або фінансового інструменту

Звичайно, прийоми і методи фундаментального аналізу досить об'єктивні, проте об'єм інформації і різна інтерпретація цієї інформації учасниками ринку переводять фундаментальний аналіз в розряд мистецтва. Адже описуючи новину, ми пояснюємо, чому саме так ми думаємо, а це можна вважати вже нашим "маленьким" дослідженням на рахунок певної валютної пари.

Практично кожного тижня новинні стрічки поповнюються інформацією. Серед останніх можна виділити такі групи новин:
 • оголошення макроекономічних індикаторів, що відображають стан економіки країни;
 • дослідження аналітиків провідних інвестиційних компаній;
 • корпоративні новини від акціонерних компаній;
 • політичні події;
 • природні явища.
Можемо сказати, що кожна майбутня новина, що зазначена вище на скріншоті має своє значення і по-своєму впливає на коливання валюти і на стан ринку в цілому. Звичайно, бувають новини , які незначно впливають і при цьому ціна може змінитися буквально на декілька пунктів, а буває навпаки, що дійсно сильно зростає волатильність і ціна коливається в межах тисячі пунктів за день. Велике значення тут мають і неофіційні дані, які поширюються швидше, ніж офіційні, підтверджуються або ні, але також викликають на ринку суттєві зміни.

В цих нелегких умовах трейдер повинен працювати, тобто по можливості реагувати на всі рухи ринку. якщо він взяв за основу своєї стратегії фундаментальний аналіз.

ОСНОВНА ЧАСТИНА


Отже, основою фундаментального аналізу є фундаментальні індикатори. Нижче наведу вам ряд найважливіших із них, які застосовуються в фундаментальному аналізі і на мою думку за ними варто стежити, оскільки вони мають значний вплив на валютний ринок.

1-ий індикатор - зайнятість/безробіття;

Рівень зайнятості виступає одним з головних аспектів цілісності економіки для будь-якої держави. Для прикладу візьмемо таку країну, як США. Звіт за рівнем зайнятості виходить у першій декаді місяця. Більшість постійно чекають виходу цих звітів, які зазвичай приводять ринок у рух, оскільки Інформація про безробіття та рівень зайнятості, а саме їхні показники, підштовують суміжні індикатори рухатися, до них можна віднести:
 • настрій споживачів;
 • впевненість населення.
Даний індикатор впливає і на інші сектори економіки. Щоб краще зрозуміти наскільки взаємозв'язаний ринок праці з таким явищем як зниження прибутку великих корпорацій наведу приклад:
 • якщо спостерігається зростання рівня безробіття, то люди втрачають можливість купувати рухоме/нерухоме майно, тобто квартиру, дорогу техніку, автомобілі, тобто все те, що в основному приносить прибуток великим корпораціям.
Є визначені закономірності, які зв'язують рівень безробіття з темпом зростання ВВП. Кожний 1% приросту ВВП призводить до зниження безробіття на 0,07% у поточному кварталі.

2-й індикатор - інфляція;Найвідоміші інфляційні показники:
 • індекс споживчих цін (CPI) - фіксує зростання/зниження роздрібних цін;
 • індекс цін виробників (PPI) - вимірює зростання/зниження цін на сировину і промислові товари.
Тут можна помітити певну залежність, якщо індекс PPI зростає, то ймовірність того, що виробники піднімуть ціни для споживачів також зростає.

Використовуючи даний індикатор, варто стежити за ціною на природні ресурси (природний газ, нафта), адже ціна за барель «чорного золота» має велике значення для економічної активності багатьох країн.

3-ій індикатор - ринок нерухомості;


Показники ринку нерухомості, на які варто звернути увагу:
 • Construction spending (витрати на будівництво) - зростання його значення робить позитивний вплив на міцність національної валюти;
 • Existing home sales (кількість проданих будинків на вторинному ринку) - показник вказує на здатність споживачів купувати дорогі речі, а отже позитивно впливає на курс національної валюти;
 • Building permits (дозволи на будівництво) - зростання його значення здійснює позитивний вплив на курс національної валюти;
 • Housing starts (житлове будівництво) - чутливий до зміни основних процентних ставок у країні та його зростання має позитивний вплив на курс національної валюти;
 • New home sales (продажі нових будинків) - показник має тенденцію до зростання і це здійснює позитивний вплив на курс національної валюти.
Першою ознакою пожвавлення на ринку нерухомості є зростання дохідності (орендних ставок), що, своєю чергою, сприяє припливу інвестиційного капіталу в ці активи.

4-ий індикатор - активність споживачів, суть якого виражена в такій залежності, чим впевненіше почуває себе споживач, тим більша ймовірність того, що споживач буде витрачати гроші, а не зберігати. Тобто якщо він настроєний оптимістично щодо купівлі товарів чи послуг, то це позитивно впливає на економіку країни.

5-ий індикатор - процентна ставка, зміна якої інколи виступає рушійною силою на валютному ринку. Із зростанням основної облікової ставки відбувається зміцнення курсу національної валюти.
6-ий індикатор - дані щодо грошової маси. Збільшення грошової маси обумовлює падіння курсу. Проте іноді обмежена емісія призводить до підвищення основних процентних ставок, що спричиняє зміцнення курсу національної валюти.

ЗАКІНЧЕННЯ:

З цього всього можна зробити такий загальний висновок , що всі індикатори взаємозв'язані , одні з них виступають причиною, інші - наслідком. А ми - трейдери повинні по можливості слідкувати за всіма важливими подіями, що відбуваються у світі та тримати руку на пульсі економіки, тобто:

 1. розуміти базові принципи поведінки фундаментальних індикаторів на ринку Форекс;
 2. вміти інтерпретувати і визначати вплив цих принципів на ринок.
Але крім вищеперечисленого необхідно, крім фундаментального аналізу ринку та рівнів індикаторів, звертати увагу і на технічний аналіз, тобто лінію тренда, а також і на ринкові очікування. Тоді наша робота дасть нам бажаний позитивний результат, тобто дохід.
Надіюсь моя стаття була корисною для вас. До нових зустрічей у наступних моїх роботах.
Translate to English Show original